Short Story >> Dangerous Trip

27. října 2011 v 20:00 | >>Vampire's girls<<..píše Eli |  Jednodílne

"Jeremy! Když jsi říkal, že ten klíč od toho muzea máš, tak jsem myslela, že jsi projednou mluvil vážně!" křičela Katherine v Jeremyho pokoji. Byla pondělní noc a Katherine se chystala vyrazit na velmi důležitou cestu.
Klíč k muzeu potřebovala proto, že v části muzea pojmenované "Expozice Starověkého Egypta" se údajně nachází hrobka, ve které ale neleží mumie, nýbrž lovec upírů Mikael, který je čirou náhodou sám upír. Je to snad poslední žijící tvor, který by jim mohl pomoci zabít Klause. Aby se dostali ke klíči, přihlásil se Jeremy jako dobrovolník na úklid v muzeu. Hned po tom, co se mu klíč dopoledne dostal do rukou, nechal si udělat kopii a do práce se odpoledne už nevrátil.
"Neboj Katherine. Jsem si jistý, že ho tu někde mám." Ujišťoval jí Jeremy a prohraboval kapsy svých kalhot povalujících se na zemi.
"A tady ho máme!" vykřikl Jeremy po pěti minutách dalšího hledání a vítězoslavně se usmíval s malým stříbrným klíčem v pravé ruce.
"Dej ho sem, než se ti povede ho znovu ztratit!" vyštěkla na něj Katherine a rychlostí, kterou dokážou vyvinout jen upíři se k němu přemístila a vytrhla mu klíč z ruky.
"Vždy´t jsem ho teoreticky měl pořád u sebe!" bránil se Jeremy. Katherine ho už ale nevnímala, otočila se na podpatku a vykráčela z pokoje. Jeremy se bez vyzvání zvedl a následoval jí ven, kde stála její černá Honda. Jeremy zvedl oči k černočerné obloze a pak nasedl za Katherine do auta.
"Jestli umřeš, můžeš si za to sám!" řekla Katherine a nastartovala auto.Za půl hodiny už stály před obrovskou mohutnou budovou, nad jejímž vchodem bylo velkým písmem namalováno slovo Muzeum. Měsíc zrovna dorůstal do úplňku. Katherine směle vykročila k hlavním dveřím. Jeremy za ní utíkal jako poskok.
"Vlastně se mi ve skutečnosti hodíš." Řekla Katherine a otočila se k Jeremymu.
"Úplně jsem zapomněla na to, že v dnešní době už v muzeích občas bývají kamery a já nepotřebuji, aby někdo natáčel případný upíří incident…. Víš co myslím.. mohl by jsi je.. ?"
"… vyřídit?" dokončil za ní větu Jeremy a batohu, který s sebou měl vytáhl pár černých a červených kabelů.
"Tohle jsem stihl udělat, než jsem odešel.. Vsadím se s tebou, že to ještě neopravili." Ušklíbl se Jeremy a zastrčil kabely zpátky do batohu.
Katherine se usmála. Nakonec ten človíček možná nebude tak marný jak vypadá. Jeremy došel až ke dveřím a pomalu je odemkl. Přímo před nimi seděl za stolem hlídač, který byl naneštěstí vzhůru. Jakmile postřehl stín, rozsvítil baterku a světlem zamířil na místo, kde před chvílí stáli. Katherine ještě stihla chytnout Jeremyho a přemístit se s ním za nedaleký sloup. Jakmile hlídač zhasl baterku, Katherine se vymrštila z úkrytu a najednou stála před hlídačem. Chytla ho za bradu a zvedla jeho hlavu tak, aby jí koukal do očí.
"Teď si půjdeš lehnout. Až se vzbudíš, nebudeš si pamatovat, že jsme tu kdy byli." Pronikavě se mu zahleděla do očí. Když svýma hnědýma očima uhnula, hlídač se vrátil ke stolu a položil si hlavu na stůl
"Bože.. chvíli jsem si myslel, že ho vysaješ." Oddychl si Jeremy a vykročil směrem k šipce, na které bylo napsáno "Expozice Starověkého Egypta".
Po chvíli už stáli před hrobkou. "Jdeme na to." Usmála se Katherine a začala odsouvat víko hrobky.
"Katerino.." ozval se za ní hluboký hlas s britským přízvukem. Katherine z něj ztuhla krev v žilách.
"Doufal jsem, že tě tu uvidím. Koukám, že jste s hlídačem také neměli sebemenší problémy. Otázkou ale je, jestli to tak snadné bude i se mnou." Zpoza sloupu vystoupila mužská postava.
"Klaus…." Šeptla Katherine směrem k Jeremymu "… utíkej." Vykřikla
Než ale stačil Jeremy cokoliv udělat, Klaus k němu přiskočil a zlomil mu vaz..
"Ne!" zakřičela Katherine a vrhla se k Jeremyho bezvládnému tělu. Došlo jí, že jediná její možnost jak se zachránit, je pokusit se o útěk. Na probuzení lovce upírů teď ani nepomyslela. Stoupla si a zadívala se Klausovi do očí.
"Evidentně si vyhrál.." pronesla tichým hlasem. Pak v okamžiku sebrala Jeremyho tělo a co nejrychleji proběhla muzeem ven až ke svému autu. Za sebou slyšela jen Klausův škodolibý smích.
Tekli jí po tvářích slzy. Myslela si, že tento pocit už nikdy nezažije, ale Klaus v ní vzbuzoval tak staré a citlivé vzpomínky, že i smrt obyčejného lidského kluka jí v této chvíli dokázala položit na kolena. Katherine klepala na dveře domu Salvatorů. Přišel jí otevřít Damon.
"Co se děje Katherine?" zeptal se, kouknul se jí do tváře a věnoval jí ustrašený pohled. Ani on nebyl zvyklý na to vidět v jejích tvářích slzy.
Katherine položila Jeremyho tělo na práh.
"Neseš mi svačinu?" zeptal se Damon s úšklebkem ve tváři. "Kdo ho zabil?"
"Klaus.. chtěli jsme probudit Mikaela a byl tam.." vzlykla Katherine a podívala se Damnovi do očí. "Nedělej si z toho legraci."
"Tohle ale jíst nebudu zlato… ten bude za chvilku zase fit jak rybička." Usmál se Damon
"Cože?" vyhrkla Katherine a v očích se jí zablesklo.
Jako na povel se naráz ozvalo ze země zakašlání. Oba se podívali dolů v momentě, kdy se Jeremy zvedal.
"Ale.. jak je to možný," zeptala se Katherine s údivem ve hlase.
Damon vzal Jeremyho ruku a poklepal na prsten na jeho pravém prsteníčku. Katherine rázem pochopila. On má pořád svůj prsten! Toto pro ní byla potupa. Věnovala Damonovi znechucený pohled a odkráčela pryč.
 


Komentáře

1 Vinnie. Vinnie. | Web | 28. října 2011 v 16:10 | Reagovat

Wow! <3..Úžasná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
VD-ONLINE || ARCHIV || © 2010 - 2012